Välkommen till KMT Service

Karlstad Maskin & Truckservice AB

Karlstad Maskin och Truckservice.
Verksamheten startades 2006 i dåvarande bolag Däckmäster I Karlstad AB.
Däckmäster startade då en maskinserviceavdelning.
Vi drev det gemensamt fram till 2018.
Årsskiftet 18-19 delades Däckmäster upp och det startades ett nytt bolag Karlstad Maskin och Truckservice AB
och det är så det drivs i dag.

Vi håller framförallt på med truckar, teleskoplastare, mobilkranar, lantbruksmaskiner och övriga entreprenadmaskiner även mycket borriggar.

Leverantörer:

Våra leverantörer får gärna lägga upp nytt kundnr för:

Karlstad Maskin och Truckservice AB
Östanvindsgatan 20, 652 21 Karlstad
Org.nr: 559183-9328
Bankgiro: 182-6825

Kunder:

Kunder som önskar faktura som pdf kan gärna skicka sina uppgifter till:
faktura@kmts.se.

Bokning av service / reservdelar:

Daniel Westerberg
070-303 20 45
daniel.westerberg@kmts.se

Kontakt:

Tobias Larsson
070-348 20 45
tobias.larsson@kmts.se

Dennis Hakkarainen
070-340 60 55
dennis.hakkarainen@kmts.se

Julia Nilsson
070-388 20 45
julia.nilsson@kmts.se

Tom Eriksson
070-723 69 49
tom.eriksson@kmts.se

Christoffer Larsson
073-080 20 45
christoffer.larsson@kmts.se

David Jonsson
073-026 42 36
david.jonsson@kmts.se

Markus Gustavsson
076-780 20 45
markus.gustavsson@kmts.se

Victor Pettersson
076-948 15 08 victor.pettersson@kmts.se

Stäng meny